Adres: Aktarhüssam Mh. 1. Bölüntü Sk.
No: 4 Göktaş İş Mrk. K:4 N:11 Fomara Osmangazi/Bursa
0224 253 94 56 0532 456 25 10

Bursa Avukat

20 Ekim 2020
17 Okunma

Hukuki süreçlerde avukat seçimi haklarınızı korumak ve davalarda sonuçları lehinize değiştirmek adına çok önemlidir. Bursa avukat ihtiyacı olanlar için büromuzda faaliyet gösteren deneyimli avukatlarımız hizmetinizdedir. Bursa bölgesinde yerel referansları güçlü, çevre bölgelerde son derece önemli süreçlerde görev almış olan büromuz hukuk alanında çeşitlenen hizmet taleplerine etkili cevap verebilmek adına uzman avukatların görev aldığı departmanlar halinde çalışmaktadır.

Bursa Avukat

Hukuk büromuzda aile hukukundan ceza hukukuna, fikri mülkiyet hukukundan gayrimenkul hukukuna kadar birçok konuda kişilere ve firmalara hizmet verilmektedir. İster kişisel davalarınızda ister kurumsal firmanızın davalarında danışmanlık ve savunma hizmeti alabilirsiniz. Bursa’da faaliyet gösteren hukuk büromuz hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bize iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bursa Avukatlık Hizmetleri

Günümüzde devletler arası ilişkilerin gelişmesi, dijitalleşmenin birçok sektörde ortaya çıkması süreçlerine bağlı olarak avukatlık hizmetlerinde de yeni ihtiyaçlar ve talepler doğmaya başladı. Bursa avukatlık hizmetleri kapsamında avukatlarımız Türk kanunları, dünyada kabul edilen kanunlar ve içtihatlar, uluslararası hukuk kuralları kapsamında tüm taleplerinize cevap vermektedir.

Büromuzda görev yapan avukatların yardımcı olabileceği genel hukuk dallarından bazıları şu şekildedir;

Ceza Hukuku: Kişilerin hak ve özgürlüklerini içine alan ceza hukuku kapsamında büromuzda soruşturma ve kovuşturma gibi tüm süreçlerde hizmet verilmektedir. Ceza mahkemelerine konu olacak ceza hukuku, bilişim ve medya hukuku, ekonomi ceza hukuku, bankacılık ceza hukuku, fikri mülkiyet hukuku gibi spesifik alanlarda da avukatlarımız görev almaktadır. Bursa avukat hizmetlerimiz kapsamında ceza hukukuna konu olan davalarda akademik destek de alarak davalarınızın çözümünde yoğun bir çaba harcıyoruz. Bursa ceza avukatı olarak hukukî sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma gayretindeyiz.

Tazminat Hukuku: Tazminat, birçok hukuk alanına konu olmaktadır. İş kazası, trafik kazası, boşanma, haksız fiiller,  fikri ve sınai mülkiyet,  sözleşme,  hatalı doktor uygulamaları gibi birçok durum maddi ve manevi tazminata konu olabilir. Avukatlarımız tazminat hukuku kapsamında tüm haklarınızı koruyacaktır. Bursa tazminat avukatı tazmin edilmesi mümkün her türlü hukuksal problemleri ivedi bir şekilde yargıya intikal ettirmektedir.

Gayrimenkul Hukuku: Kişi ya da kurumlar arasında olan arsa, arazi, daire, apartman, ev gibi taşınmaz mallarla ilgili davalarda danışmanlık ve temsil hizmeti veriyoruz.  Avukatlarımız tapu ve tescil davası, istihkak davası, kira bedeli tespit ve tescili, kamulaştırma davaları gibi tüm süreçlerde anlaşmazlıkların çözümünde etkin rol oynuyor. Bursa gayrimenkul avukatı olarak taşınmaz davaları hakkındaki tüm ihtilafları çözüme kavuşturmaktadır.

Fikri Mülkiyet ve Bilişim Hukuku: Ekonomi değeri olan ürünlerinizi korumanız için gerekli olan danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.  Fikri mülkiyet hukuku kapsamında fikri ve sınai alanlarda sizlere destek veriyoruz. İlim ve güzel sanatlarla ilgili eserlerinizin hakları ve marka, patent, buluş, tasarım gibi çalışmalarınızda da haklarınızın korunmasında yanınızdayız.

İcra İflas Hukuku: Avukatlarımız kişiler arasında ortaya çıkan borcun belirli bir sebepten ödenmemesi sonucunda alacaklıların borcunu geri alması sürecinde hukuki destek verirler. Bu süreçte borçlu aleyhindeki icra takibi davası, iflas davalarının takibi gibi konularda görev almaktadır. Ayrıca borçluların da haksız fiil karşısında haklarını aramaları için destek veriyoruz. Bugüne kadar sunmuş olduğumuz başarılı Bursa icra avukatı hizmetinden siz de faydalanmak isterseniz, büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Aile Hukuku: Aile bireyleri arasında ortaya çıkan anlaşmazlıkları çözümleri konusunda Bursa avukat hizmetimiz kapsamında avukatlarımız sizlere destek oluyor.  4751 sayılı Türk Medeni Kanunu kapsamında aile içinde çözülemeyen konularda büromuza başvurabilirsiniz. Nişan, evlenme, boşanma, evlat edinme, velayet, nafaka, vesayet ve mal paylaşımı gibi konularda sizlere destek oluyoruz.

İdare Hukuku: Devlet ile kişiler arasında yaşanan anlaşmazlıkların çözümü konusunda avukatlarımız sizlere yardımcı olurlar. Sizlere regülasyon, imar hukuku, ihale hukuku, idari yaptırım, memur hukuku, idari yargılama usulü, idari sözleşmeler hukuku gibi tüm idare hukuku alt dallarında da sorunların çözümünde etkin destek veriyoruz.  İdareden doğan hak talepleri, haksızlıklar ve anlaşmazlıklar konusunda başvuru ve dava sürecinde bize başvurabilirsiniz.

İş Hukuku: İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıkları ele alan davalarda sizlere hizmet veriyoruz. Avukatlarımız işveren ve işçi haklarının korunması adına anlaşmazlıklarda arabuluculuk, danışmanlık ve savunma hizmeti vermektedir. İş sözleşmesi, kıdem tazminatı, iş sağlığı ve güvenliği gibi birçok konuda bize başvurabilirsiniz. Bursa işçi avukatı kadromuzla işveren ve iş ihtilaflarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız.

Vergi Hukuku: Vergiye dâhil olan tüm konularda avukatlık hizmeti veriyoruz.  Bursa avukat hizmetimiz kapsamında miktar, tebliği, tahakkuk, tahsil gibi uyuşmazlıkların çözümünde etkin rol oynuyoruz.

İmar Hukuku: Bir arazide ya da arsada yapılacak olan resmi ya da özel yerleşim yerleriyle ilgili anlaşmazlıklarda ve hak ihlallerinde avukatlarımızdan yardım alabilirsiniz.  Bölge planları, çevre düzeni planı,  nazım imar planı, uygulama imar planı,  imar plan değişiklikleri gibi konularda avukatlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Kıymetli Evrak Hukuku: Kıymetli evraklar sağladığı kolaylıklar sayesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak bazı güvenlik riskleri olan bir işlemdir. Kıymetli evrak hukuku kapsamında yaşanan ihlaller karşısında büromuzdan destek alabilirsiniz.  Avukatlarımız oluşan ihtilafların çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşması adına faaliyet göstermektedir.

Bizimle Çalışmak Size Neler Kazandıracak?

Bursa avukat hizmeti kapsamında başvuracağınız danışma, arabuluculuk ya da savunma süreçlerinde davalarınızın ve anlaşmazlıklarınızın en kısa sürede lehinize çözümlenmesi için çaba gösteriyoruz. Bizimle çalışırsanız şu konularda avantaj elde edebilirsiniz;

  • Davalarınızın açılması ve takibi süreçlerini yürütüyoruz. Ayrıca davanızla ilgili tüm gerekli işlemleri sizin adınıza yerine getiriyoruz. Davanızın en kısa zamanda lehinize sonuçlanması adına çalışıyoruz.
  • Tüm faaliyetlerinizde ve anlaşmazlıklarınızda yasalara aykırı bir durum olmaması adına hukuki görüş beyan ediyoruz.
  • Yaşadığınız ya da yaşayacağınız anlaşmazlıkları önlemek, haklılığınızı yasalar çerçevesinde teyit edebilmek adına hukuki tedbirler alıyoruz.
  • Kişi ya da kurum olarak hizmet verdiğimiz müşterilerinizin menfaatlerini yasalar çerçevesinde koruyoruz.
  • Yaptığınız anlaşma ya da sözleşmelerin hukuk esaslarına göre yapılmasını sağlıyoruz.
  • Hukuki süreçlerin tamamında tüm işlemleri sizin adınıza yerine getiriyoruz.
  • Yaptığınız anlaşma ya da sözleşmelerde, yürüttüğünüz ticari faaliyetlerde ve ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda hukuki boyut konusunda sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz.
  • Büromuzda uzmanlık alanlarına uygun olarak çalışıyoruz. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz hukuki alanda uzman avukatlarımızla çalışmanızı sağlıyoruz.

İlginizi çekebilir

Bursa Avukatları
Bursa Avukat
1 views
Bursa Avukat
1 views

Bursa Avukatları

Av. Muhammet Gül - 22 Ekim 2020

Avukatlar hayatımızı çeşitli dönemlerinde ihtiyacımız olan mesleklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı hak mahrumiyeti yaşamamızda veya herhangi bir konu ile…

Bursa Avukatlık Bürosu
Bursa Avukat
3 views
Bursa Avukat
3 views

Bursa Avukatlık Bürosu

Av. Muhammet Gül - 20 Ekim 2020

Hayatın akışı içinde karşı karşıya kalınabilen farklı sorunların çözülmesi ve yaşamın bir kısmının kurallar çerçevesinde düzenlenmesi için hukuk alanına ihtiyaç…

Bursa Avukatlık Ofisi
Bursa İcra Hukuku
11 views
Bursa İcra Hukuku
11 views

Bursa Avukatlık Ofisi

Av. Muhammet Gül - 14 Ekim 2020

Türkiye'nin en büyük sanayi kentleri arasında yer alan Bursa'da hukukî ihtilaflarınız için avukat bürosu arayışınız olabilir. Bu noktada Bursa avukat…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish