Adres: Aktarhüssam Mh. 1. Bölüntü Sk.
No: 4 Göktaş İş Mrk. K:4 N:11 Fomara Osmangazi/Bursa
0224 253 94 56 0532 456 25 10

İş Hukuku Avukatı

3 Mayıs 2020
27 Okunma

Bursa İş Hukuku Avukatı Kimdir

Bursa İş Hukuku Avukatı, müvekkillerinin iş hukukundan kaynaklı olarak meydana gelen tüm sorunlarında, hem hukuki danışmanlık hem de duruşmalarda temsil yoluyla müvekkil adına gerekli eylemlerde bulunan kişidir.

Bursa İş Hukukunda Toplumun Algısı

İş Hukukunda toplum menfaati olduğundan kamu gücünün de etkili olduğu bir yargılama faaliyeti vardır. Bu husus Ceza Hukukunda benimsenin re’sen uygulanabilirlik ilkesi ile karıştırılmamalıdır. Zira iş hukukunda, hukuk muhakemeleri kanunu uygulanmakta olup, bu kanun hükmü gereğince benimsenen tüm ilkeler esas alınmakta, istisnaen bazı haller hakimin re’sen gözetimine bırakılmıştır.

Her ne kadar toplumda, hakime her şeyi anlatacağım şeklinde bir bakış açısı mevcut ise de, doğru yerde ve doğru zamanda söylenmeyen sözlerin aile hukukunda dikkate alınması mümkün değildir. Bu usulü ise hukuk muhakemeleri kanunu belirlemektedir.

İşçi Avukatı her zaman asil adına hareket eden, onun hak ve menfaatlerini korumak için azami gayreti gösteren kişidir. Sizin adınıza tüm sorunu ele alıp, bütün iş hukuku tecrübesini ele alarak, sizin yerinize hakkınızı en üst düzeyde savunur.

Bursa İş Hukuku Avukatının Rolü

Tavsiyemiz, olayın en başında size en yakın İş Hukuku Avukatına başvurarak, meydana gelen olaylar karşısında hukuki bilgi almanızdır. Zira buradaki yönlendirmeler dava sonunda dahi lehe ya da aleyhe sonuçlar doğuracaktır. Bursa en iyi iş hukuku avukatı, bu yönlendirmeleri daha dava açılmadan önce yaparak, olası davada lehinize delil teşkil edecek hususlar hakkında müvekkiline bilgi verir. Açılacak davada şahsi sebeplerinizi en iyi şekilde anlatarak bunları delillendirir ve talep sonuç kısmında ise tüm haklarınızın tamamını talep eder.

Tüm mahkeme sürecinde yapılması gereken itirazları, kabulleri, ıslah ve diğer tüm muhakeme usullerini yerine getirir. Diğer yandan aleyhinize sonuçlanmış bazı hususlar var ise de bunları temellendirerek istinaf eder. Devamında almış olduğu bu kararı icraya koyarak hakkınızın tahsiline kadar her türlü aşamayı takip edir.

İş Hukuku ekonomik olarak hayatınızı doğrudan etkileyecek bir hukuk dalı olduğundan, yaşamınızda karşılaşacağınız haksızlıklara karşı,  bursa iş hukuku avukatınızdan her aşamada bilgi alarak doğru adımlar atmanız direk olarak geleceğinizi etkileyecektir.

İlginizi çekebilir

İcra Masraf Hesaplama
Bursa İcra Hukuku
6 views
Bursa İcra Hukuku
6 views

İcra Masraf Hesaplama

Av. Muhammet Gül - 24 Temmuz 2020

İcra Masraf Hesaplama İcra takibi başlatırken, bir kısım harç ve masrafların peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. Yapılacak bu masraflar icra dosya…

İhbar Tazminatı Şartları?
Bursa İş Hukuku
23 views
Bursa İş Hukuku
23 views

İhbar Tazminatı Şartları?

Av. Muhammet Gül - 9 Haziran 2020

İhbar Tazminatı Nedir? İhbar tazminatı genel manada, ihbar öneli kullanılmaksızın haksız olarak işten çıkarılan işçiye ödenmesi gereken bir tazminat türüdür.…

İcra Taahhüdü Verince Haciz Kalkar Mı?
Bursa İcra Hukuku
28 views
Bursa İcra Hukuku
28 views

İcra Taahhüdü Verince Haciz Kalkar Mı?

Av. Muhammet Gül - 20 Mayıs 2020

İcra Taahhüdü verince haciz kalkar mı? İcra taahhüdü, İİK madde 111 de düzenlenen alacaklı ile borçlu arasında resmi makamlar önünde…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish